spät na hlavnú stránku

modlitby

 

MODLITBA SVÄTÉHO ALFONZA 

 

Mária, najsvätejšia a nepoškvrnená Panna a moja Matka, ty si Matka môjho Pána, královná sveta, orodovnica, nádej a útocište hriešnikov. Preto sa k tebe utiekam - ja bedár a najväcší hriešnik. S nežnou úctou sa viniem k tebe, moja vznešená Královná, a dakujem ti za všetky dobrodenia, ktorými ma zahrnaš, ale najmä za to, že si ma zachránila pred peklom, ktoré som si už tak vela ráz zaslúžil. Milujem ta, lásky najhodnejšia Pani, a z lásky k tebe slubujem, že ti vždy budem slúžit a zo všetkých síl sa vynasnažím, aby ti aj druhí slúžili. Po Bohu si moja jediná nádej a preto pevne dúfam, že budeš za mna orodovat, aby som si spasil dušu. Matka milosrdenstva, prijmi ma za svojho služobníka a vezmi ma pod svoj materinský plášt. Ty vždy dostaneš od Boha všetko, o co ho prosíš.

Oslobod ma teda od všetkých pokušení, alebo mi aspon vypros silu, aby som ich s tvojou pomocou premohol. Verím, že mi vyprosíš opravdivú lásku k Ježišovi Kristovi a že v tejto láske raz umriem.

Matka moja, pre tvoju lásku k Bohu ta prosím, pomáhaj mi v tažkostiach tohto života. Neopust ma, kým ma neuvidíš v nebi medzi blaženými. Tam ti budem dakovat a vecne oslavovat tvoje milosrdenstvo.

Amen. 

 

 

 

zdroj:


MATKA USTAVIČNEJ POMOCI. Novény a modlitby. Zostavili: P. Ludovít Michalovic, C.Ss.R., P. Michal Zamkovský, C.Ss.R. Bratislava : Lúc, 1993. ISBN 80-7114-035-X. S cirkevným schválením c. 816/1991. Nihil Obstat. Mons. Vincent Malý, censor. Trnava, die 15 Maii 1991. Imprimatur. Mons. Dominicus Tóth, t. episcopus vicarius generalis. Imprimi potest. C. 71/91. Bratislava, die 20. Maii 1991 P. Ján Janok, C.Ss.R. viceprovincial.

zaujím. odkazy:

Kto je sv. Alfonz?

dátum:

14.III.2006

 

 

spät na hlavnú stránku


[CNW:Counter]